Günümüzde İnşaat Güvenilirliğinde 5 Soru 5 Cevap

Günümüzde İnşaat Güvenilirliğinde 5 Soru 5 Cevap

21. yüzyılın içerisinde olmaya devam etsek de söz konusu ülke yıllardan beri "gelişmekte olan ülke" olduğu zaman bir değil bin defa düşünmemiz gerekiyor inşaat projelerinin güvenilirliği konusunda...

Halâ ülkemizin en saygın inşaat kurumlarında çağ dışı yöntemlerle taşeron elemanlar kullanılarak ucuz insan gücü (?) amaçlanıyor. Elbette bu insanlığın kanayan yaralarından biri olmaya devam etmektedir. 

Günümüzde Türkiye'de inşaat sektörünün güvenilirliğine dair 5 soru 5 cevap yöntemiyle hemen nasıl bir gidişat kaydedildiğini yakinen görmemiz mümkün olabilmektedir.

1. İş Kazalarının Önlenmesine Yönelik Geliştirilen Yöntemler Nelerdir?

Özellikle inşaat sektöründe ardı arkası kesilmeyen iş kazalarının artması sonucunda devlet duruma müdahil oldu. Buna dayanarak 1 Temmuz 2016 tarihinde OSGB adıyla iş güvenliği ve sağlığının denetlenmesi, raporlanması ve her yönden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca tetkik edilmesi amacıyla kanun çıkarıldı. Bu kanun iş kazalarını gerçekten de

E-bültenlerimize üye olarak bizden ve sektördeki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Diğer Başlıklar

ERP (Enterprise Resource Planning) Nedir?
Şantiye Haftalık Rapor Örneği
İnşaat Proje Yönetimlerinde Karşılaşılan 10 Sorun
İnşaat Proje Yönetimi Nedir Neden Önemlidir?
İnşaat Proje Yönetimi Nedir Neden Önemlidir?

İnşaat sektörü hayatımızı en çok etkileyen alanların başında gelmektedir. Ulaşım, alt yapı, üst yapı, çevre düzenlemesi gibi hayatımızda sürekli iç içe olduğumuz tüm alanlarda inşaat sektörünün payı bulunmaktadır.