Web Analizi Kurulum ve Danışmanlığı - DIGITA

Web Analizi Kurulum ve Danışmanlığı Sayesinde Mükemmel Dijital Pazarlama Süreçleri

Web Analizi Kurulum ve Danışmanlık

Web Analizi şirketinizin dijital satış ve pazarlama kanallarının bütünleşik olarak yönetebilmenizi sağlamak, satış ve ziyaretlerinizi arttırmak amacı ile gerçekleştirilmektedir.

Web sitesi, web portalı veya e-ticaret sitenizi sıradan bir web sitesi yapısından çok daha ötesine etkin bir satış kanalına dönüştürebilmek için öncelikle ölçüm ve raporlama yetenekleri geliştirilmesini sağlar. İyi planlanmış ve yürütülen Web Analizi Web organizasyonunuzun bağımsız yürüyen süreklerden çıkartılıp dijital ve konvansiyonel pazarlamanızın etkinliğinin ölçülebilmesine imkan tanır.

Web Analizi Kurulumu

Google Analytics veya benzeri özel web ölçüm yazılımları kullanarak web trafiğinizin takibini gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Ancak analiz verileri incelendiği zaman çoğu şirketin ölçüm konusunda gerekli yapılandırmaları gerçekleştirmedikleri iiçin yeterli veri toplayamamaktadırlar. 

Şirket Yönetiminin ticaret hacmini etkin bir şekilde takip edebilmesi, satış ve pazarlama performanslarını iyileştirebilmesi için gerekli bir çok veriye ulaşamadıkları görülmektedir. Web Analizi Kurulumu Hizmetimiz sayesinde şirketlerin uluslararası rakipleri ile aynı düzeyde ölçümleme yeteneklerine ulaşabilmesi sağlanmaktadır.

Web Analizi ve Raporlama 

Web trafiğini kayıt altına alarak gerçekleştirdiğiniz ve bu veriler ile aldığınız raporlar size ilk başta anlamlı gelmeyebilir. Tecrübeli ve bilgili ekibimizden alacağınız Web Analizi ve Raporlama hizmeti sayesinde şirket yapınız, yönetim anlayışınız ve etkin yönleriniz ön plana çıkartılarak şirketinize özel yönetim KPI'ları belirlenecektir.

Belirlenen KPI'lar doğrultusunda aylık bazda veya tek seferlik olarak alacağınız Web Analizi hizmeti ile bu verilerden anlamlı sonuçlar çıkartabilir, ziyaretçi trendleriniz ve kayıplarınızın giderilmesi sağlanabilecektir. 

Trafik Ziyaretçi Analizi

Web Sitenize gelen ziyaretçilerin geliş kaynakları, sitede harcadıkları süreler, gezinti detayları, trafik kaynakları vb. birçok bilgi Trafik Ziyaretçi Analizi konu başlığında incelenir. Sitenize gelen ziyaretçilerin doğru kitlelerden gelip gelmediği, tanıtım ve pazarlama bütçelerinin doğru ve etkin yürütülüp yürütülmediği, Seo çalışmalarının etkinliği, ücretli reklamların bütçeleri ve etkinliği Trafik Ziyaretçi Analizi konu başlığında incelenerek yönetimsel rapor oluşturulur. 

Bu rapor içerisinde ayrıca sitenizin teknik altyapısı, sorunlu kısımları, iyileştirilmesi gerek noktalar rapora ilave edilmektedir. Düzenli olarak sağlanması durumunda değişiklik önerilerinde bulunulduğu gibi aynı zamanda da yapılan değişiklikler uzman ekibimiz tarafından incelenip takip edilmektedir.

Satış Dönüşüm Optimizasyonu

Binbir güçlükle ve bütçe harcaması yaparak siteye çektiğiniz ziyaretçilerin davranışları her zaman beklediğiniz ölçüde satışa dönüşmeyebilir. Siteye gelen kullanıcıların neden satışa dönüşmediği, mikro dönüşümlerin başarı oranları incelenerek, gerekli çözüm önerilerinde bulunarak satış dönüşüm kayıpları engellenmektedir.

Teknik, görsel, taktiksel başlıkları altında ziyaretçilerin site içerisinde hareketlerinin şirket karlılığına dönüşmesi sağlanır. Kayıplar düzenli olarak incelenerek teknik ekipleriniz için aksiyon planları oluşturulur. Düzenli olarak takip edilerek iyileştirme önerilerinin etkinliği maksimum satış başarıları için takip edilmektedir.

Targeting ve Segmentasyon

Sitenize gelen ziyaretçilerin Erişim seviyesinde, Site içerisinde ve Satış Dönüşüm aşamalarında sınıflandırılması sağlanmalıdır. Bu sınıflandırma baz alınarak kullanıcı ve ziyaretçilerinizin site içerisindeki kullanıcı deneyimlerini arttırmak amacı ile hedeflemesi yapılarak, kişiye özel içerikler ulaştırılmalıdır. Targeting ve Segmentasyon Analizi ve Danışmanlığı süreçlerinde verileriniz incelenir, ölçüm mekanizmasında geliştirmeler gerçekleştirilir, ve hedefleme senaryoları belirlemeniz konusunda yol gösterilmektedir.

Rakip Analizi

Uluslararası veri sağlayıcı kuruluşlardan aldığımız veriler ışığında sektördeki rakiplerinizin Dijital Asset'leri incelenerek, rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönleri saptanır. Bu veriler karşılaştırmalı olarak grafiksel ve KPI'lar doğrultusunda yönetime raporlanması sağlanır. Her rakibin güçlü yönleri belirtilerek bir adım önde olmak için uygulanması gereken stratejiler aylık bazda veya tek seferlik olarak bu rapora dahil edilmektedir.

Rakip Analizi Web Analizinin bir parçası olarak veya ayrıca sağlanabilir. Rakip Analizi sayesinde;

  • yeni bir konu başlığına girecek olan şirketinlerin
  • yeni bir pazara girecek olan markaların
  • girişim projelerinin

yatırım riskleri önceden belirlenmesi konusunda bilgi ve yorum desteği alırsınız.

E-ticaret Yatırım Danışmanlığı, Start-up Danışmanlığı konularında destek almak için uzman ekibimiz sizden haber beklemekte...

Detaylı Bilgi için Bize Ulaşın

YUKARI