İnşaat ERP Çözümleri - DIGITA

İnşaat sektöründe aklınıza gelen tüm gereksinimleri karşılayabileceğiniz ayrıca diğer sektörlere de entegrasyonu sağlanabilen bir yazılım.

İnşaat ERP Çözümleri

 İnşaat Sektöründe son yıllarda gidererek popülarite kazanmış olan İnşaat ERP Çözümleri konusunda DIGITA ekibi 200 yılından beri proje ve mühendislik hizmetleri vermektedir.

DIGITA ekibi İnşaat ERP konusunda Alternatif ve rakiplerinden farklı sistem felsefelerini benimsemektedir.

ERP teknolojileri muhasebe ve fabrika süreçlerine göre tasarlanmış oldukları için İnşaat süreçlerine uygunluğu tüm dünyada yıllardır tartışılmaktadır. İnşaat süreçlerinin dinamiklerinin her an değişken olması, büyük kalemlerin öneminin küçük kalemlerden çok daha önemli olması, tüm saha verilerinin toparlanmasının mümkün olmayışı gibi konu başlıklar ile Türk ve Dünya sektöründeki başarısız uygulamaların çokluğu bu argümanları desteklemektedir.

Tüme Varım değil Tümden Gelim Felsefesi

Tüm ERP sistemleri Tüme varım felsefesi üzerine kuruludur. sistemi oluşturan tüm mikro işlemler, mikro elemanlar ve kaynaklar tek bir noktada toparlanarak kaynak yönetimi gerçekleştirilmektedir. Rutin süreçlerde minimal iyileştirmeler dahi bir fabrikanın karlılığını büyük ölçülerde arttırmaktadır.

İnşaat Sektöründe ise durum farklıdır. İnşaat projelerindeki kalemlerin çokluğu, üretim süreçlerinin sürekli değişken olması ve mikro konuların sahada anlık olarak çözülmesi konu başlıkları sebebi ile süreçlerin standardize edilmesi nerede ise imkansızdır. 

Özellikle ağırlıklı olarak sözel işleyen proje süreçleri sebebi ile mikro detayları toplayarak genel durum çıkartıldığında veriler eksik kalmaktadır.

Bu sebepler ile inşaat sektörü için Tümden Gelim ve Yakınsama felsefesi benimsenmelidir. Büyük kalemler bazında takip gerçekleştiren sistemler kurulup, zaman içerisinde şirket kültürünün evrimleşmesi ile iyileştirilerek mümkün olduğunca kusursuz hale getirilmelidir.

Hazır değil Özel Yazılım

DIGITA hazır sistemlerin şirketlere adapte edilmesi için gerekli sürenin şirkete özel yazılımlar geliştirilerek etap etap çözülmesi gerektiğini savunmaktadır. Tüm müşteri ve müşteri adaylarını bu konuda yönlendirmekte ve İnşaat sektörüne yalnızca butik projeler üretmektedir.

Detaylı bilgi için bize ulaşarak konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımız size bu konuda yol göstermekten memnuniyet duyacaklardır.

Detaylı Bilgi için Bize Ulaşın

YUKARI